top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraLenka Bartáková

Perhentian Islands - perla Malajsie

Aktualizováno: 30. 8.

Toužíte navštívit místo, kde se ponoříte do oázy klidu, bílého písku a azurového moře?


Tím pádem jsou pro vás ostrovy Perhentians jako stvořené.


Když jsem jela do Malajsie, přesně tohle jsem chtěla zažít. Všichni v mém okolí ale jezdili na západ Malajsie na Langkawi, kde je na můj vkus přeturistováno. Proto jsem se rozhodla, že pojedu na východ. A byla to super volba.Ostrovy Perhentians se nachází na východě Malajsie a tvoří je dva ostrovy - Besar a Kecil.

Na Besar zamiřte, pokud toužíte po luxusnějším ubytování a klidu. Kecil je zase naopak vhodný pro baťúžkáře a milovníky party. Ostrovy jsou součástí mořského národního parku, díky čemuž je zde regulován rozvoj a další zástavba. Doufejme, že to tak zůstane ještě dlouho.


Nenajdete tu žádné silnice ani obchody. Ani mobilní signál tu není moc silný. Prostě oáza klidu, kde opravdu vypnete. :-)


Místo je vyhlášené i pro svůj podmořský život. Já při šnorchlování viděla čtverzubce, baby žraloka, perutýna, barakudu, rejnoky, želvy, ostence...


Jak se sem dostanete?

Odvezou vás sem lodě z přístavu města Kuala Besut. Cena jedné plavby je asi 200 Kč. Lodě vám zastaví na pláži, kde budete ubytováni. Na palubě lodi je povinnost mít na sobě záchranné vesty.


Kdy sem jet?

Hlavní sezóna je tu v období březen až říjen. Můžete sem díky tomu vyrazit během našeho léta a máte jistotu, že tu bude krásně. Já tu byla v srpnu.


Zajímavost

Všude po ostrově se plazí leguáni. Potkáte je na pláži, v džungli, ale i vedle vaší chatky na stromě. :-) A kolem ostrova funguje lodní taxi.Pokud vás ostrovy zaujaly a rády byste se sem podívaly, pomohu vám! Plánuji ženám dovolené na míru. :-)


Přidat se můžete i do mé skupiny CESTOVNÍ PŘÍRUČKA pro ženy.

76 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page